You are here

Засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг щодо пропуску весняного водопілля та встановлення режиму роботи на весняно-літній період 2016 року.

Submitted by elena on Чтв, 04/28/2016 - 14:31

    Голова комісії, начальник Південно-Бузького БУВР - Сергій Письменний, зосередив увагу присутніх на встановленні оптимальних режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем з метою забезпечення раціонального використанням водних ресурсів річок басейну Південного Бугу, потреб населення і галузей економіки у воді з урахуванням екологічних вимог і потреб учасників  водогосподарського комплексу.

Басейн Південного Бугу займає одне з перших місць в Україні за кількістю штучних ставків і водосховищ. Водний фонд басейну представлений 6594 річками, 184 водосховищами, 10234 ставками. На самій річці Південний Буг розташовано 16 водосховищ (загальним об’ємом 303 млн.м3), 12 з яких використовуються для потреб гідроенергетики. Значне зарегулювання річки Південний Буг підкреслює важливість і актуальність  встановлення оптимальних режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем.

У зв’язку з реорганізацією Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг та перейменуванням Миколаївського обласного управління водних ресурсів в Південно-Бузьке басейнове управління водних ресурсів наказом Держводагентства України № 41 від 29 березня 2016 року були внесені відповідні зміни до Положення про міжвідомчу комісію по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг та її складу.

 Сформований новий персональний склад Міжвідомчої комісії, який складається з представників облводресурсів, департаментів екології та природних ресурсів, головних управлінь Державної служби з надзвичайних ситуацій, головних управлінь Держсанепідслужб, управлінь охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства, енергетичних компаній.

 На засіданні виступив генеральний директор ВП «Южно-Українська АЕС» Лісніченко Володимир Анатолійович. Заступник начальника по водним об’єктам, використанню водних ресурсів та моніторингу Південно-Бузького БУВР - Грищенко А.В. проаналізував проходження весняної повені та літньо-

осінньої межені у 2015 році в басейні Південного Бугу, виконання встановлених режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем і проведення заходів до пропуску весняного водопілля 2016 року. Начальник Миколаївського облгідрометеоцентру - Дуранік Л.М. зупинилася на прогнозі водності басейну річки Південний Буг на 2016 рік;  начальник басейнової лабораторії Томіліна Т.О. – проінформувала присутніх про якість поверхневих вод у басейні Південного Бугу; заступник начальника відділу техногенно-екологічної безпеки Південно-Бузького БУВР - Туз Р.В. ознайомив присутніх з проектом щодо встановлення режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну Південного Бугу на весняно-літній період 2016 року. Після обговорення питань засідання Міжвідомчої комісії було прийнято рішення щодо режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну р. Південний Буг на весняно-літній період 2016 року.

                                                                                             Сергій Письменний,начальник Південно-Бузького басейнового управління водних ресурсів